Дечји клуб

1.мај.2017

„ДЕЧЈИ КЛУБ“ НАРОДНОГ МУЗЕЈА ЛЕСКОВАЦ

Дечји клуб ће бити отворен у простору Градске куће, старе градске куће с краја 19. века у којој је смештена стална етнолошка поставка која представља живот имућније градске породице у 19. веку и почетком 20 века.  Простор депоа биће реновиран и прилагођен намени дечјег клуба.

Дечји клуб намењен је деци узраста од 5 до 11 година. У њему ће деца имати прилику да квалитетно проведу део свог слободног времена, уче о својој историји, етнологији, археологији, конзервацији и сл. научним дисциплинама кроз различите педагошке програме намењене њиховом узрасту.

Дечји музејски клуб биће опремљен:

• Дечјом библиотеком, која ће садржати мали фонд књига са историјском тематиком
  • Дидактичким играчкама
  • Едукативним материјалом
  • Савременим техничким и наставним помагалима

Чланарином у дечјем музејском клубу деца ће имати могућност да користе ресурсе Градске куће и дечјег клуба (10 долазака):

• Бесплатан улаз у Градској кући
  • Сваке суботе у месецу одржаваће се музејске радионице са различитом тематиком
  • Повременим педагошким програмима (дечјим изложбама, сценским приказима, концертима и сл.)
  • Организовање радионица за децу које ће се организовати у току радне недеље у сарадњи са школама из Лесковца и околине
  • Свакодневно коришћење дидактичког и едукативног материјала у простору дечјег клуба.

Све информације о педагошким активностима дечјег клуба биће благовремено најављиване на сајту музеја www.muzejleskovac.rs, фејсбук страници Mузеј Лесковац активан профил и путем мејла чланова дечјег клуба.

Промотивна чланарина у дечјем клубу музеја је 200 динара.

У осмишљавању активности биће ангажовани волонтери из одговарајућих области, док ће активности са децом обављати искључиво стручњаци са педагошким образовањем.

Радно време дечјег клуба:  8 – 20 ч (Организован рад у две смене)

За све додатне информације заинтересовани се могу се обратити музејском педагогу:

Александра Стојановић, тел 060 757 2227, email aleksandra.stojanovic@muzejleskovac.rs

1.мај.2017