Књига са налепницама

7.септембар.2017

Радионица је реализована у оквиру пројекта Један музеј – много наде.  Пројекат је намењен приступачности и инклузији особа са инвалидитетом у музејима. Финансиран је од стране Фондације Ставрос Ниаркос (Stavros Niarchos) у координацији Балканске мреже музеја (Balkan Museum Network – BMN) и Фондације Културно наслеђе без граница (Cultural Heritage without Borders – CHwB). Аутор пројекта – Сузана Ранђеловић.

Здраво! Ја живим овде, у праисторијској колиби. Изгледа да је понестало боје за мене. Помози  ми и обоји ме. Тако је почело наше дружење са ликовима из књижице. Заједно смо лепили сличице, бојили, учили, цртали, повезивали бројеве, тражили пут кроз лавиринте. Научили смо чиме су се хранили и чиме су се бавили људи у праисторији, какав накит су носиле римљанке, како су изгледали мозаици на Царичином граду, како су живели људи у Средњем веку и још много тога.

7.септембар.2017