Радионице

Направи сувенир

Радионица је реализована у оквиру пројекта Један музеј – много наде. Пројекат је намењен приступачности и инклузији особа са инвалидитетом у музејима. Финансиран је од стране Фондације Ставрос Ниаркос (Stavros Niarchos) у координацији Балканске мреже музеја (Balkan Museum Network – BMN) и Фондације Културно наслеђе без граница (Cultural Heritage without Borders – CHwB). Аутор пројекта – Сузана Ранђеловић.

Причали смо о томе зашто се прави сувенир, која му је намена…. Онда смо правили реплике музејских предмета. Баш смо се лепо забављали. Касније смо причали о предметима које смо правили. Причали смо о томе колико су стари, коју намену су имали, ко их је правио, где су пронађени…. Упознали смо и правог археолога и постављали му питања.

Аутор пројекта: Сузана Ранђеловић.