Прослава рођендана у музеју

1.мај.2017

ПОНУДА ЗА ОРГАНИЗОВАЊЕ ПРОСЛАВЕ ДЕЧЈЕГ РОЂЕНДАНА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ ЛЕСКОВАЦ

Музејска играоница је осмишљена као алтернатива класичној играоници,  како би иницирали најмлађе да размишљају на иновативан начин, развијају и размењују своје идеје кроз забаву и игру.

Стална поставка Народног музеја  послужила је као полазна основа за развијање едукативног програма Музејске играонице. Оне су развијене тако да буду инспиративне и да подстакну децу да креативно мисле и решавају проблеме, да развијају идеје, а при томе да уживају и забављају се.

Овим играоницама желимо да истакнемо улогу коју Музеј може да има као ресурс и место активног учења.

Едукативни програм је у складу је са циљевима и принципима образовања и може допринети остваривању циљева у домену развоја стваралачких способности и креативности, способности за решавање проблема, повезивање и примену знања из различитих области.

Учествујући у овим радионицама деца ће имати прилику да развијају оне способности које су препознате у образовном систему као очекивани исходи образовног процеса, попут:

• идентификовања и решавања проблема, и доношења одлука коришћењем креативног мишљења
  • рада у групи и сарадње са другима, изношења свог мишљења пред другима

Деца ће кроз музејску играоницу да:

Програм музејске играонице обухвата:

• Обилазак поставке Музеја кроз истраживачко-такмичарску игру
  • Радионице за децу које се одржавају у простору музеја
  • Паузу током које можете послужити своје госте.
  • Забаву кроз интерактивни део радонице.

Укупно трајање музејског програма је 120 минута, са паузом за послужење.

Максималан број деце је 20, а одраслих 10.

Правила понашања

Како би се обезбедила сигурност и удобност вас, ваше деце и гостију, молимо вас да поштујете кућни ред Музеја који каже да:

• деца старија од 6 година у Музеју морају бити у пратњи одрасле особе (једна одрасла особа на петоро деце)
  • свако дете млађе од 6 година мора бити у пратњи једне одрасле особе, с обзиром да је програм првенствено намењен деци од 7 до 11 година
  • с обзиром да се простор Музеја разликује од класичне играонице, молимо вас да се постарате да понашање ваше деце буде адекватно намени институције
  • се храна и пиће не смеју износити ван простора који је предвиђен за рођенданско славље
  • гости у Музеј могу донети своју храну и пиће (безалкохолно) као и рођенданске украсе
  • Музеј омогућава употребу своје кухиње са фрижидером.

Цене Музејске играонице

У вези са трошковима прославе дечјег рођендана у простору Музеја нудимо две опције у зависности од дана у недељи:

Опција 1.

Прослава у радно време Музеја (понедељак-петак) по цени од 4.000  динара.

Опција 2.

Прослава ван радног времена Музеја (после радног времена и викенд) по цени од 6.000 динара.

Напомена:уколико се прослава прави за већи број деце од 20, цена ће бити увећана и то на сваких 5-оро деце за 1.000 динара за ангажовање додатних сарадника Музеја, а из разлога безбедности деце и квалитета програма. Ако без претходне најаве Музеју на дан рођендана дође већи број деце, Музеј задржава право накнадног испостављања рачуна и наплате сходно наведеном критеријуму. Такође уколико без најаве на дан прославе у Музеј дође несразмерно већи број од 20-оро деце, Музеј задржава право да на лицу места откаже прославу.

У цену су укључене следеће услуге:

• Обилазак сталне поствке музеја
  • Програм радионица
  • Ангажовање два стручна сарадника из Музеја
  • Обезбеђивање потрошног материјала за радионице
  • Коришћење заједничких музејских просторија
  • Обезбеђен паркинг простор
  • Поклони за сву пристуну децу
  • Поклон за слављеника
  • Услуга сређивања простора након прославе

Приликом потписивања уговора плаћа се депозит у износу од 1.000 динара по резервацији термина, на остатак новца улаћује се најкасније три дана пре реализације уговореног датума прославе.

Контакт особа: Мира Ниношевић

Имејл: mira.ninosevic@muzejleskovac.rs