Слагалица

15.септембар.2017

Догађај навигација

Радионица је реализована у оквиру пројекта Један музеј – много наде. Пројекат је намењен приступачности и инклузији особа са инвалидитетом у музејима. Финансиран је од стране Фондације Ставрос Ниаркос (Stavros Niarchos) у координацији Балканске мреже музеја (Balkan Museum Network – BMN) и Фондације Културно наслеђе без граница (Cultural Heritage without Borders – CHwB). Аутор пројекта – Сузана Ранђеловић.

Састављањем слагалице добили смо фотографију предмета који се налази у музеју. Слагали смо неолитску секиру, римски новац, шлем и још много предмета. У другом делу радионице у Сталној поставци музеја тражили смо предмете које смо слагали. Наш задатак био је да пронађемо предмет у поставци и сазнамо што више података о њему. Кад се користио, ко га је правио, од ког материјала… Било је слагалица од 4, 6 и 20 делова па је свако могао да бира лакшу или тежу слагалицу.

15.септембар.2017