ДЕЧЈА НЕДЕЉА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ У ЛЕСКОВЦУ

1.октобар-6.октобар

Дечја недеља се традиционално одржава у првој недељи октобра, у циљу скретања пажње јавности на децу и младе, на потребе и права деце и младих у породици, друштву и локалној заједници, на њихова права да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење свих својих потенцијала. Народни музеј у Лесковцу се и ове године традиционално укључује обележавању Дечје недеље.

У периоду од првог до шестог октобра врата Народног музеја (Стојана Љубића 2) и Дечијег музејона (Учитеља Јосифа 10) биће отворена за сву децу која ће моћи да посете сталну поставку музеја, Градску кућу. Радно време музеја у току Дечје недеље од понедељка 01.10. до суботе 06.10.2018. биће од 08 до 20 часова. Улаз слободан.

Програм:

понедељак – субота – Стална поставка, Дечији музејон (Градска кућа)

понедељак – субота – (Народни музеј Лесковац)

понедељак, 10.30 сати – радионица за децу са инвалидитетом – Моја књига,музејска прича (Народни музеј Лесковац)

понедељак, 12 и 13 сати – радионица– Мице (Народни музеј Лесковац)

уторак, 11 и 12 сати – радионица – Игра памћења (Народни музеј Лесковац)

четвртак, 12 сати – радионица – Мице (Народни музеј Лесковац)

петак, 12 сати – радионица за децу са инвалидитетом – Моја књига, музејска прича (Народни музеј Лесковац)

субота, 09 сати – радионица – Ткање и излет до Текстилног музеја у Стројковцу

Драга децо, поведите родитеље, учитеље, баке и деке да кроз игру упознамо историју нашег града.

1.октобар
6.октобар