Изложба радова са радионица

3.новембар.2017

Радионица је реализована у оквиру пројекта Један музеј – много наде.  Пројекат је намењен приступачности и инклузији особа са инвалидитетом у музејима. Финансиран је од стране Фондације Ставрос Ниаркос (Stavros Niarchos) у координацији Балканске мреже музеја (Balkan Museum Network – BMN) и Фондације Културно наслеђе без граница (Cultural Heritage without Borders – CHwB). Аутор пројекта – Сузана Ранђеловић.

У галерији Народног музеја у Лесковцу постављена је изложба која представља завршетак реализације пројекта Jедан музеј – много наде. Као резултат одржаних инклузивних радионица које су биле намењене деци са инвалидитетом и деци из редовних школа представљени су дечји радови са радионица: Игре наших бака и дедова, Направи сувенир и Мама, тата, водим вас у музеј. Перформансом су представљене све радионице а додељене су и захвалница свима који су допринели његовој успешној реализацији. Присутнима је представљена и видео презентација пројекта.

3.новембар.2017