Радионице

Мама, тата, водим вас у музеј

Радионица је реализована у оквиру пројекта Један музеј – много наде. Пројекат је намењен приступачности и инклузији особа са инвалидитетом у музејима. Финансиран је од стране Фондације Ставрос Ниаркос (Stavros Niarchos) у координацији Балканске мреже музеја (Balkan Museum Network – BMN) и Фондације Културно наслеђе без граница (Cultural Heritage without Borders – CHwB). Аутор пројекта – Сузана Ранђеловић.

Сви моји другови су дошли са мамом или татом и донели неки стари предмет од куће. Сви заједно смо причали о занатима, обичајима, гардероби, осветљењу, посуђу пре много година… Китили смо свадбени кондир, прели вуну, пробали опанке и сазнали шта је разбој, шта је тавче и шта фењер. На овој радионици смо били креативни и радознали, развили смо и позитивна осећања према тадицији и прошлости. Сви смо се фотографисали са позадином дечака и девојчице из праисторије.