ПРОЈЕКАТ ХЕТЕРОТОПИЈА

Лапидаријум

ПРОЈЕКАТ ХЕТЕРОТОПИЈА

ПРОЈЕКАТ ХЕТЕРОТОПИЈА – Лапидаријум

Смештен на тргу испред Народног музеја у Лесковцу лапидаријум осликава дугу истортију наших крајева. Изложеним споменицима лапидаријум нам говори о римском добу, о велелепној Јустинијани прима, али и грациозном средњем веку.

Како је изгледала преса за вино, које богове су поштовали Римљани али и како су своје зидине украшавали становници града који је подигао последњи римски цар, можете видети баш овде у вашем граду!

Лапидаријум је настао као резултат пројекта прегограничне сарадње са бугарском под називом Хетеротопија. Пројекат суфинансира Европскa унијa кроз Интеррег-ИПА Програм прекограничне сарадње Бугарска – Србија. Активности  су развијене у оквиру пројекта број: ЦБ007.2.11.224 „Хетеротопија“, који финансира Интеррег-ИПА ЦБЦ програм Бугарска – Србија 2014-2020. Садржај пројекта искључива је одговорност општине Ботевград и Народног музеја Лесковац и ни на који начин не може одражавати ставове Европске уније или Управног тела Програма.