НА ДАНАШЊИ ДАН

ДАН МУЗЕЈА

НА ДАНАШЊИ ДАН

НА ДАНАШЊИ ДАН – ДАН МУЗЕЈА

Своју причу, Народни музеј у Лесковцу, почиње давне 1946. године, када група образованих људи, у жељи да испричају и од заборава сачувају дугу и богату историју лесковачког краја отвара први музеј у нашем граду, 02.05.1948. године. Тада смештен у кући Боре Димитријевића Пиксле, наш музеј је растао, ширио се, а генерације стручњака запослених у овој јединственој установи културе, помно су радили на бележењу историје нашег краја, бележећи важне догађаје, прикупљајући вредне материјалне и нематеријалне податке пошлости. Дана 10.05.1974. године музеј је пресељен у зграду у којој се налази и данас.

Данас Народни музеј у Лесковцу слави свој 74. рођендан и поносно носи све награде и признања, и љубоморно чува вредне сведоке прошлости.

Свим упосленицима Народног музеја у Лесковцу желимо срећан Дан музеја!