ОДЕЛО НЕ ЧИНИ ЧОВЕКА АЛИ ГОВОРИ О ЊЕМУ

Одевање и кићење у лесковачком крају од праисторије до савременог доба

ОДЕЛО НЕ ЧИНИ ЧОВЕКА АЛИ ГОВОРИ О ЊЕМУ

Народни музеј у Лесковцу нуди најразноврснија путовања по прошлости. Изложеним предметима враћа нас у праисторију, римско доба, остацима са археолошког локалитета Царичин град нуди нам имагинарну шетњу велелепним здањима шестог века, враћа нас у средњи век – доба витезова и принцеза, доба панађура. Наравно, у својој широкој понуди путовања понудио нам је и путовање и кроз ХIХ и ХХ век, где можемо шетати занатском улицом, видети вртоглави индустријски раст, прошетати чаршијом али и одморити у кафани.

У жељи да вам путовања учини што занимљивијим и раскошнијим, Народни музеј у Лесковцу вас позива на излет у уторак 10. 05. 2022. године са почетком у 12 часова. Овим излетом нудимо шетњу несвакидашњим Лесковцем – шетњу кроз историју одевања од праисторије до савременог доба. Током шетње изложбеним просторима видећете начин израде материјала у праисторији, какав накит су носиле Римљанке, а какав жене у средњем веку. Сазнаћете и какав накит су највише волеле жене у ХIХ веку на селу, какав у граду, шта су одевале и које поруке су слале својим одевањем. На самом крају шетње видећете како је индустријска револуција утицала на одевање.

Шетњи се можете вратити више пута како ће изложба бити отворена до 30.09.2022. године.