ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

Чаробна музејска кутија –игра пантомиме

Home / Вести / ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА
ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

Пантомима – нема игра телом, којом се указује на неку сцену, осећање, радњу, предмет, своје корене вуче из античке Грчке. Тада је, додуше имала мало дугачији облик, да би је Италијани у 17. веку популаризовали, како је постојао закон да се у позориштима не сме говорити. Тако су глумци, газличитим покретима тела дочаравали радњу представе.

Данас памтомима постаје надалеко позната друштвена игра. Тиха, динамична и веома занимљива може потрајати сатима. А када се уклопи са музејском темом, она постаје још занимљивија.

Ми смо игру памтомиме укомбиновали са чаробном музејском кутијом која је пуна предметима из богатих музејских збирки. Играч има задатак да препозна предмет и поктерима тела осталим играчима објасни о ком предмету је реч.

Занимљиво, не? Ова игра део је сталне понуде музејских радионица. Окупите друштво и правац у Дечји музејон, где вас очекује још мноштво друштвених игара.

Ми волимо игру и увек награђујемо играче. Добро дошли!