ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

“Разбој и машта могу свашта”

Home / Вести / ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА
ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

Надалеко познат по надимку Српски Манчестер, титули коју је са поносом носио као један велики индустријски центар, наш град је најпре прославила производња гајтана и касније текстила.

Како би са поносом преносили знање о историји нашег града, и научили нешто више, музејски педагози нашег музеја осмислили су једну игру коју данас играмо.

„Разбој и машта могу свашта“ је игра у којој учимо о ткању као вези са прошлошћу, традицијом и нечим што нас везује са прецима од праисторије до данас. Свако од играча добије мини разбој, вуну и иглу и има задатак да направи најлепшу тканицу.

На мале разбоје постави се мрежа од вуне или гајтана чврсто упредена вуна) кроз коју се, разнобојним вуненим нитима проткају шаре. Циљ игре је показати креативност и забавити се!

Иако делује компликовано и тешко, ткање је забавно и лако. Ми вас позивамо да свратите до Дечјег музејона и сами се опробате у овом занату!