Гостујућа изложба

ИЗЛОЖБА СЛИКА „КВАДРАТ НА КУБ“

У галерији Народног музеја у Лесковцу 24. септембра 2020. године са почетком у 19 часова отворена је изложба „Квадрат на куб“ групе аутора коју чине Петар Вујошевић, Гордана Башкот и Гордана Станишић Вујошевић.

Инспирисани симболом кватрата аутори кроз три сасвим различита ликовна поступка: мозаик, гваш и колаж, тежи интроспекцији кроз свој ликовни рад, одређеном самосагледавању које затим повратно утиче и на сам ток ликовне креације, што повезује њихове различите поетике.

Изложба је постављена у Галерији Народног музеја у Лесковцу и трајаће до 7. октобра 2020. године. С обзиром на тренутну епидемиолошку ситуацију, молимо све посетиоце да приликом посете музеју носе заштитне маске и држе дистанцу.