Изложбе

Конкурс Народног музеја Лесковац за излагачку сезону 2022. године

Народни музеј Лесковац  расписује конкурс за излагачку 2022. годину. На конкурс се могу пријавити сви заинтересовани ствараоци, ликовни и визуелни уметници, млади уметници, уметници који су се потврдили својом уметничком биографијом и стекли релевантне уме-тничке референце. Конкурс је отворен и за ауторске пројекте из области ликовне, при-мењене, и уметности проширених медија.

За конкурс је неопходно доставити:

1. Опис пројекта, концепцију изложбе са техничким описом (до једне стране текста А4)
  2. До 10 фотографија радова који се предлажу за изложбу.
  3. Професионалну биографију.
  4. Предлог додатних програма ( уколико су планирани током трајања изложбе, јавно вођење кроз изложбу, радионице и сл)
  5. Техничку спецификацију (број потребних постамената, стакала. )

Народни музеј Лесковац, излагачима обезбеђује штампање типског каталога, плаката и позивница за изложбу као и смештај и путне трошкове аутора.

Пријаве са потребном документацијом треба доставити најкасније до 30. јануара  2022. године електронским путем на: nmleskovac.galerija@gmail.com.

Резултати конкурса  ће бити објављени на сајту Народног музеја Лесковац www.muzejleskovac.rs , 10. фебруара  2022. године.