Музејскe радионицe „Препознај старе предмете” и “Од овце до ћилима“

Упознавање деце са народном традицијом треба кренути од најранијег узраста како би научила да је поштују, негују и преносе је будућим генерацијама. Деца старије групе вртића „Цврчак“ су претходних десетак дана чак два пута посетила Музеј и учествовала активно у упознавању културне баштине свога краја. Кроз музејске радионице „Препознај старе предмете” и “Од овце до ћилима“ деца су упознавала некадашњи живот имућније градске породице из Лесковца. Подстицана су да трагају за старим предметима у Градској кући, разговарају о њиховој намени, материјалима од којих су израђени а потом у дечјем музејону бојила илустрације предмета. На радионици „Од овце до ћилима“ деца су се упознавала различите технике ручног рада и овладавала вештином ткања на мини разбојима.