Награде и признања

Народни музеј Лесковац добитник престижног признања "Михаило Валтровић"

Народни музеј Лесковац добитник признања “Михаило Валтровић”

Награда „Михаило Валтровић“ додељује се у спомен на Михаила Валтровића (1839–1915), археолога, архитекту и историчара уметности, члана Српске краљевске академије, професора Велике школе, управника Народног музеја и оснивача Српског археолошког друштва, као и првог српског музеолога који је поставио темеље систематском сакупљању споменика културе на територији Србије.

Народном музеју у Лесковцу  је додељена три пута, први пут 1986. године, затим 2015. године за нову сталну поставку Времеплов лесковачког краја и изложбу Југ Србије у Великом рату.

Ове године на Свечаној скупштини Музејског друштва Србије, која је одржана у петак, 17. маја 2019. године у Чачку, Народном музеју у Лесковцу је уручена још једна, трећа по реду  награда „Михаило Валтровић“.

Награда је музеју додељена за изузетне резултате у стручном раду постигнуте током периода јануар–децембар 2018. који по стручном и научном значају представљају истакнути допринос развоју културе Србије.