НАУЧНИ СКУП "КУЛТУРНО-ИСТОРИЈСКА БАШТИНА ЈУГА СРБИЈЕ"

НАУЧНИ СКУП “КУЛТУРНО-ИСТОРИЈСКА БАШТИНА ЈУГА СРБИЈЕ” – 2019

Народни музеј у Лесковцу већ тридесет четири годинe бијенално организује Научни скуп „Културно-историјска баштина југа Србије“ који за циљ има анализу узрока и последица, научну валоризација и медијску презентацију обављених научних истраживања.

Скуп је први пут одржан 16. и 17. октобра 1986. године, и то под називом “Културно-историјска баштина Лесковца и околине од праисторије до 1987”,  организован поводом великог јубилеја – двестогодишњице рођења Вука Стефановића Караџића.

Ове године научни скуп „Културно-историјска баштина југа Србије“ одржан је 27. и 28. марта у Народном музеју у Лесковцу. Том приликом окупио се велики број научних радника из области: историографије, археологије, историје уметности, историје архитектуре, историје књижевности, и културне баштине.

Од 2004. године суорганизатор научног скупа је Институт за савремену историју из Београда.