Манифестација

НЕДЕЉА МУЗЕЈА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ У ЛЕСКОВЦУ

Још једна манифестација „Музеји за 10“ је за нама. У протеклих седам дана посетиоци Народног музеј у Лесковцу имали су прилику да бесплатно посете музеј уз пратњу водича, да пробају ВР наочаре, и виртуелно обуку чак 15 различитих одевних комбинација које датирају с краја ХIХ и с почетка ХХ века.

Најмађи посетиоци учествовали су у музејским радионицама у којима су могли да сазнају историју писма, тајне чувања и заштите предмета у музеју. Сазнали су истрорију моде и развој женских фризура.

У три различита програма понуђена је јединствена забава за целу породицу у оквиру којих је понуђена несвакидашња посета музеју уз решавање најразличитијих занимњивих задатака.

Као и увек нама је било забавно дружити се са вама, те вас позивамо да дођете поново у музеј, а ми ћемо наставити да смишљамо забавне програме и садржаје.