Радионице

ДЕЧЈА НЕДЕЉА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ У ЛЕСКОВЦУ

ОДРЖАНА ДЕЧЈА НЕДЕЉА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ У ЛЕСКОВЦУ

Прва недеља у октобру се традиционално обележава као Дечја недеља. Народни музеј у Лесковцу, Градска кућа и Дечји музејон су од 3. до 7. октобра били испуњени дечјом грајом и осмесима током читаве недеље. Преко 1500 малишана у 40-так васпитних група/разреда, деце предшколског, основношколског узраста заједно са кустосима и водичима из Музеја пловили су времепловом лесковачког краја и кроз интеракцију и музејске експонате откривали како су живели људи у прошлости, од којих материјала су правили обућу, одећу, посуде за припрему и сервирање хране, како су се деца некада играла и много других занимљивости.

Нама је била част и задовољство да угостимо малишане и надамо се да ћемо се ускоро опет дружити. Захваљујемо се васпитачима, учитељима, стручним сарадницима и директорима школа на великом интересовању.