Радионице

РАДИОНИЦА "КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КУСТОС"

РАДИОНИЦА “КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КУСТОС”

У оквиру манифестације “Дани европске баштине” организована је радионица за децу под називом “Кад порастем бићу кустос”.

Радионица се састоји из два дела. Први део се одвија у музејској учионици. Примењује се групни облик рада. Свака група добијa задатак да састави слагалицу. Састављањем слагалице добија се илустрација предмета изложених у сталној поставци  Градске куће.

Након тога свака група деце добија краћи опис  предмета – намена предмета, временски период када је био у употреби итд. Задатак деце је да упамте што више података о предмету.

У другом делу радионице предвиђен је обилазак сталне поставке. У тренутку када се током обиласка дође до предмета који је одређена група добила склапањем слагалице, улогу кустоса преузима та група и остале извештава о том предмету.

На овај начин желимо да  избегнемо пасивно слушање кустоса, и дамо прилику деци да активно учествују у обиласку музеја.

Аутор, разрада и припрема радионице: Сузана Ранђеловић.

Реализација радионице: Жаклина Исламовић, Радмила Крстић, Александра Гргов