Журка у музеју

Народни музеј у Лесковцу наставља са организацијом дружења за децу узраста 4 до 6 година под називом „Журка у музеју“.
У оквиру двочасовног дружења уз чај и слаткише, које је обезбедила лесковачка фабрика „Моравка про“, малишани и њихови родитељи (пратици) ће моћи да посете Сталну поставку музеја уз пратњу кустоса, и да уз музику и различите активности доживе музеј као место где кроз забаву могу многе интересантне ствари.
У исто време родитељи ће моћи, поред посете сталној поставци, и да погледају неке од археолошких и етнолошких филмова из филмотеке Народног музеја у Лесковцу.
Ова радионица за циљ има да деци приближи музеј као установу, да их научи правилима понашања у музеју, али и да им покаже да се кроз забаву може много тока научити.

Програм журке:

• 18.00 – 18.10 Окупаљање у Галерији на спрату
  • 18.10 – 18.15 Упознавање деце и кустоса
  • 18.15 – 18.45 Обилазак Сталне поставке са децом /Пројекција археолошког филма за родитеље
  • 18.45. – 19.30 Обилазак Сталне поставке са родитељима/ Израда и украшавање маски за децу
  • 19.30 – 20.00 Журка за децу

Цена улазнице:

• 300, 00 динара по детету у пратњи родитеља и
  • 250,00 динара по детету за два или више детета у пратњи родитеља.

*Број места је ограничен, минималан број пријављене деце за организовање журке је 10.

Пријава на телефон: 064/87-15-474, или преко е-маила: nmleskovacpr@gmail.com