Нови трагови раних седентарних заједница у јужној Србији

Археолози са Аустријског археолошког института у лесковачком музеју

У Народном музеју у Лесковцу у периоду од 14. марта до 20. априла бораве археолози са Аустијског археолошког института у Бечу и Археолошког института у Београду поводом овогодишње пролећне кампање.

Циљ кампање је систематска и детаљна документација поктерног археолошког материјала (3Д скенирање, фотографисање, цртање, микрофотографија, хронолошко опредељивање и типолошка анализа) са ископавања на археолошком локалитету Свињаричка чука, а са кључним циљем припреме археолошког материјала за званично публиковање.

Ова међународна сарадња између два Археолошка института и одсека за археологију Народног музеја у Лесковцу одвија се шесту годину за редом, након потписивања уговора о међународној сарадњи 2016. године.

Испред Аустијског археолошког института у Бечу кампању води др Барбара Хорејш; др Александар Булатовић предводи екипу са Археолошког института у Београду, док је испед Народног музеја у Лесковцу члан екипе Владимир Стевановић, виши кустос.