Радионице

ДЕЧЈА НЕДЕЉА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ ЛЕСКОВАЦ

Народни музеј у Лесковцу је и ове године, у оквиру Дечје недеље, своја врата отворио најмлађим суграђанима који су кроз разне радионице, игре и приче наших кустоса могли да се упознају са културно-историјском баштином нашег краја.

Од понедељка до петка, педагошки одсек нашег музеја организовао је низ радионица у оквиру којих су деца могла да се упознају са  радом на разбоју, традиционалним инструментима попут гусли, гајди, окарине, фруле. Играли смо се игара које су играле наше баке и деце, учили смо о историји и развоју посуда за течност.

Кустоси су показивали и причали деци о историји нашег града, о значајним личностима и догађајима који су променили његову историју.

Народни музеј у Лесковцу своја врата оставља отворена за све своје суграђане, а оне најмлађе са нестрпљењем поново чека.

Припрема, организаија и реализација манифестације: Радмила Крстић, Жаклина Исламовић