ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

Слагалица

Home / Вести / ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА
ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

Стигла нам је јесен. Овонедељна киша нас подсећа да ћемо наше игре из дворишта преселити у учионице и собе. Данашња игра је савршена за играње у затвореном простору. Настала је око 1760. године приликом потребе за лакше преношење мапа, које су се радиле на дрвеним повшинама. Први је мапу исекао картограф и гравер Џон  Спилсбери и назвао. Овако исецкану мапу било је потребно спојити. Тако је настала веома популарна игра „Слагалица“.  Педагози је сматрају веома добром едукативном играчком која потпомаже концентрацију, подстиче на размишљање, и неизоставни је део дечјег раста и развоја.

У нашем музеју слагалица је назаобилазна и вечита инспирација. Имамо је у различитим облицима – у склопу мобилне апликације „Музејоница“, а у Музејону можете слагати слагалице са предметима, старим фотографијама, а можете их и сами направити користећи се листовима музејске бојанке „Обоји ме и сазнај ко сам“.

Добро дошли!