Гостујућа изложба

ИЗЛОЖБА ЦРТЕЖА ЛАЗАРА ВОЗАРЕВИЋА У НАРОДНОМ МУЗЕЈУ ЛЕСКОВАЦ

У Народном музеју у Лесковцу синоћ је отварена изложба цртежа из фонда галерије  „Лазар Возаревић“ из Сремске Митровице, под насловом „Од сновиђења до мита“.

Изложба представља део цртачког опуса Лазара Возаревића и чини је 21 цртеж. Реч је о целокупној збирци цртежа Лазара Возаревића, која се налази у поседу матичне галерије. На изложби су изложени цртежи из свих периода стварања Лазара Возаревића (1951-1967), једног од највећих уметника друге половине XX века у српској уметности.

Након отварања изложбе приказан је документарни филм У завичају живети после смрти,  аутора Игора Чолака у сали за Научне скупове Народног музеја, док је у Галерији на спрату постављена и изложба слика и цртежа Ивице Ковачића – Штифле и младог сликара Предрага Ковачића, уметника из Сремске Митровице.