МУЗЕЈОН ПОНОВО РАДИ

МУЗЕЈОНСКИ ИГРАЊАЦ

МУЗЕЈОН ПОНОВО РАДИ – МУЗЕЈОНСКИ ИГРАЊАЦ

Другари, да ли сте знали да се у Музејону Народног музеја у Лесковцу можете играти различитих игара попут мица, домина, слагања слагалица, тамо можете и направити мозаик, обојити бојанку, пронађи разлике, уживати у епизодама Музејске азбуке или читајући неку књигу из богатог музејонског фонда?

Музејонски играњац одвија се у дечјем музејском клубу Народног музеја у Лесковцу, смештеном у Градској кући (Учитеља Јосифа 10). Време проведено у њему посвећено је слободној игри деце која, у складу са својим интересовањима, сама бира дидактичке и креативне материјале за рад.

Материјал (слагалице, домине, игра мице, трагови културе и сл.) је осмишљен тако да деци приближи културну баштину Лесковца и околине и да кроз игру уче. Програм је намењен деци од 5 до 11 година.