НА ДАНАШЊИ ДАН

Карневал у Лесковцу

НА ДАНАШЊИ ДАН – Карневал у Лесковцу

Вечерас ће петнаести пут за редом лесковачким булеваром прошетати карневалска поворка. А да ли сте знали да је први карневал у Лесковцу организован 1929. године, поштујући традицију коледарских поворки.
Овогодишњем Карневалу у Лесковцу придружиће се и наши другари, чланови музејског клуба “Дечји музејон”. Они ће учествовати перформансом “Косовка девојка”. Није случајно што смо одабрали баш ову тему за наш први наступ. Истовремену представу извело је Лесковачко ђачког позориште давне 1932. године. Тада су улоге подељене нашим прецима који су Лесковац учинили Српским Манчестером, вечерас су улоге подељене нашим драгим пријатељима за које не сумњамо да ће свој град и наш музеј учинити поносним!
Кореографију перформанса потписује Нађа Томић, док јжсу костими дело Далибора Благојевића – Даријуса, којима се овом приликом захваљујемо на великој и несебичној помоћи!
Дођите вечерас да заједно уживамо у карневалу и игри!