НА ДАНАШЊИ ДАН

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПРИЈАТЕЉСТВА И ПРОЈЕКАТ ХЕТЕРОТОПИЈА

НА ДАНАШЊИ ДАН – МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПРИЈАТЕЉСТВА И ПРОЈЕКАТ ХЕТЕРОТОПИЈА

Данас у свету обележавамо међународни дан пријатељства и славимо другарство. Установљен као посебан дан од стране УНЕСКА , 1997. године, 30. јул слави визију дпријатељства међу људима, земљама, културама и индивидуалцима. Поручује да се услови мира могу створити грађењем мостова међу заједницама.

Ми данашњи дан користимо да се захвалимо свим пријатељима који су нам помогли у реализацији пројекта „Хетеротопија“, јер радећи на њему схватили смо визију овог дана. Изградили смо мостове сарадње са пријатељима из Бугарске, њиховог града Ботевграда, са нашим суграђанима, најразличитијим фирмама и институцијама, граду Лесковцу. Посебну захвалност дугујемо свим упошљеницима Народног музеја у Лесковцу који су несебично помагали и савесно обављали задатке све у циљу што боље реализације пројекта.

Настављамо да градимо мостове пријатељства и позивамо вас да нас посетите и упознате се са новим садржајима које Музеј нуди. Ко зна можда баш у Музеју стекнете правог пријатеља!