НАРОДНИ МУЗЕЈ У ЛЕСКОВЦУ УЧЕСНИК У 22. МЕЂУНАРОДНОЈ СМОТРИ АРХЕОЛОШКОГ ФИЛМА

Обавештење

Home / Вести / НАРОДНИ МУЗЕЈ У ЛЕСКОВЦУ УЧЕСНИК У 22. МЕЂУНАРОДНОЈ СМОТРИ АРХЕОЛОШКОГ ФИЛМА

Документарним видеом који је настао на основу пројекта „Рекогносцирање археолошких налазишта на територији општине Бојник“ археолози Народног музеја у Лесковцу учествују у 22. Међународној смотри археолошког филма која ће се одржати у Народном музеју Србије 22.05.2022. године са почетком у 18:30 часова.

Ово је први пут да Народни музеј у Лесковцу узима учешће у сфери документарног филма.

Пројектом „Рекогносцирање археолошких налазишта на територији општине Бојник“ је евидентирано чак 146 локалитета, а заступљени налази се могу датирати у праисторијски, римски, рановизантијски и период средњег века.

Као резултат пројекта настала је и публикација „Археолошка налазишта на територији општине Бојник“ која поред описа терена, локалитета даје и каталог локалитета и налаза. Публикација се може купити у сувенирници Народног музеја у Лесковцу, по цени од 800,00 рсд.