ОДЕЛО НЕ ЧИНИ ЧОВЕКА АЛИ ГОВОРИ О ЊЕМУ

Одевање и кићење у лесковачком крају од праисторије до савременог доба

ОДЕЛО НЕ ЧИНИ ЧОВЕКА АЛИ ГОВОРИ О ЊЕМУ

Величанствена и надалеко позната Мет Гала је за нама, а Народни музеј у Лесковцу спрема свој спектакл – изложбу која показује најразличитије одевне комбанације наших предака од праисторије до савременог доба.

Прошетајте јединственом временском линијом прошлости и сазнајте како су се одевале жене у праисторији, чиме су се китиле, од којих материјала су израђивале одећу, даљом шетњом улазите у раскош римског накита на који се надовезује витешки средњи век.

Мало навише, дочекују вас сватови одевени у најразличитије елементе народне сеоске и градске ношње. Временску линију завршавамо првом половином ХХ века где су поред костима Лесковчанки приказани и костими ношени у филму „Било једном у Србији“.

Позивамо вас на отварање изложбе „ОДЕЛО НЕ ЧИНИ ЧОВЕКА АЛИ ГОВОРИ О ЊЕМУ – Одевање и кићење у лесковачком крају од праисторије до савременог доба“, у уторак 10.05.2022. године у 12 часова.

Галерије Народног музеја Лесковац

10.05.2022. – 30.09.2022. године