ПОСЕТА МИНИСТРА КУЛТУРЕ НАРОДНОМ МУЗЕЈУ ЛЕСКОВАЦ

ПОСЕТА МИНИСТРA КУЛТУРЕ НАРОДНОМ МУЗЕЈУ ЛЕСКОВАЦ

Министар културе Владан Вукосављевић је, са својим сарадницима, у оквиру своје посете Лесковцу, обишао и Народни музеј Лесковац. Том приликом обишао је Сталну поставку нашег музеја као и експозицију друге фазе сталне поставке.

Министар Вукосављевић је честитао Народном музеју награду за музеј године, и похвалио је напоре музеја које улаже да своје садржаје учини доступним свим друштвеним слојевима становништва и то кроз јединственe примерe: тактилну поставку и водич на знаковном језику.

Након обиласка музеја у  разговору са директором музеја Миром Ниношевић министар је изразио спремност пружања пуне подршке будућим пројектима Музеја. Подршку музеју у будућем раду у име града изразио је и градоначелник Лесковца доктор Горан Цветановић.