Занимљивости

Home / Вести / Занимљивости
Занимљивости

Поштована публико,

Народни музеј у Лесковцу организује промотивне организоване посете нове сталне поставне Времеполов лесковачког краја; Лесковац – Српски Манчестер. Позивамо Вас да уторком и четвртком од 19 до 20.30 часова посетите поставку.

Стална поставка „Лесковац – Српски Манчестер (1878 – 1941)“ кроз више тематских целина, приказује период од ослобођења од Турака, крајем 1877. године до почетка Другог светског рата, 1941. године, када је Лесковац доживео динамичну трансформацију – преображај од тек мало веће оријенталне вароши, средином XIX века, до најзначајнијег српског индустријског центра после Београда. Захваљујући развоју текстилне индустрије, Лесковац се крајем деветнаестог и почетком двадесетог века нашао међу четири града у Европи за које се везује термин „Манчестер“.

Подсећамо Вас да сте у обавези да се држите свих прописаних мера у циљу заштите од ширења вируса. Због тренутне епидеимолошке ситуације формираће се групе од максимално 10 посетилаца.

Промотивна цена улазнице је 100 динара, за децу 50 динара.

Најава посете је обавезна.
Најавите Вашу посету на:
poseta@muzejleskovac.rs