ПРОЈЕКАТ ХЕТЕРОТОПИЈА

Књига и туристичка мапа

ПРОЈЕКАТ ХЕТЕРОТОПИЈА – Књига и туристичка мапа

Као једна од заједничких активности Ботевграда и Народног музеја у Лесковцу јесте књига и туристичка мапа о туристичком потенцијалу два града.

У њима су представљена места из културно-историјског наслеђа Лесковца и Ботевграда у циљу промоције одрживог развоја културно–историјског туризма у ова два града. Насталле су са циљем побољшања квалитета живота у прекограничном подручју и подстицања процеса упознавања, разумевања и интегрисања заједница у заједнички европски културни и информативни простор.

Књига “Наслеђе Ботевград-Лесковац, Хетеротопија”

Представљањем културних и археолошких налазишта, цркава  и манастира, књига и туристичка мапа производи су који откривају идентитет, шарм и разноликост култура Лесковца и Ботевграда.

Туристичка мапа

**Пројекат суфинансира Европскa унијa кроз Интеррег-ИПА Програм прекограничне сарадње Бугарска – Србија

*** Активности  су развијене у оквиру пројекта број: ЦБ007.2.11.224 „Хетеротопија“, који финансира Интеррег-ИПА ЦБЦ програм Бугарска – Србија 2014-2020. Садржај пројекта искључива је одговорност општине Ботевград и Народног музеја Лесковац и ни на који начин не може одражавати ставове Европске уније или Управног тела Програма.