Вести

ПРОМОЦИЈА ЗБИРКЕ РАДИОНИЦА У МУЗЕЈУ

Home / Вести / Вести
Вести

У Сали за Научне скупове Народног музеја у Лесковцу данас је промовисана Збирка радионица у Музеју аутора Сузане Ранђеловић и Жаклине Исламовић, док је илустрације и дизајн урадила Радмила Крстић.

На промоцији је представљен педагошки рад музеја и истакнуто је да су музејске радионице посебан педагошки програм који се годинама примењује у раду са децом основношколског и старијег предшколског узраста. Народни музеј у Лесковцу негује вишедеценијску традицију рада са децом. У циљу промоције педагошког рада и музеја као места у коме се кроз забаву и игру учи, настала је ова збирка.

У оквиру промоције најављен је и програм предстојеће манифестације Дани европске баштине која се обележава широм Европе, а у оквиру које Народни музеј у Лесковцу традиционално учествује сваке године. Програм је представила Радмила Крстић, организатор музејских активности.

Програм манифестације Дани европске баштине можете преузети овде.