„Ратни пут Моравске дивизије од 1914. до 1918. године“
На српским Палама подно Романије 17. маја отворена је изложба архивских докумената и фотографија Народног музеја из Лесковца под називом „Ратни пут Моравске дивизије од 1914. до 1918. године“, којом се обележавају Дани Филозофског факултета. Аутори изложбе су Мира Ниношевић и Верољуб Трајковић, музејски саветници.
Одржана је и промоција фотомонографије “Ратни пут Моравске дивизије“, аутора Мире Ниношевић, музејског саветника и директора Народног музеја у Лесковцу и публикације „Моравска дивизија у Првом светском рату” аутора Александра Динчића и Верољуба Трајковића.
Изложбу је отворио заменик директора Народног музеја у Лесковцу Верољуб Трајковић, а о истоименој монографији говориo je декан Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву проф. др Драга Мастиловић као и уважени гости са Филозофског факултета у Нишу и Института за српску културу у Приштини.
Изложба се бави се српским војником, Моравцем, далеко од отаџбине. Припремајући изложбу „Ратни пут Моравске дивизије 1914 – 1918″ Народни музеј у Лесковцу је прикупио много докумената, записа, предмета, одликовања, униформи, оружја и преко хиљаду фотографија. Многе од њих су ексклузивне и до сада необјављиване. Војници су, у часовима одмора, од старих опасача, шлемова, муниције и празних артиљеријских чаура правили разне предмете, од којих су неки изложени.
Подизали су и баште у којима су гајили цвеће и поврће. Током обележавања крсних слава пукова свирао је војни оркестар, па није било ретко ни да се војници ухвате у коло и заиграју. Свечаностима је често присуствовао и краљ Александар.