Манифестација

Манифестација "Музеји за 10"

Манифестација “Музеји за 10”

Прошле недеље је низом активности обележена Национална недеља музеја, а у оквиру ње и Европска ноћ музеја.

Посетиоци Народног музеја Лесковац су могли да уживају у представама „У Јустинијанову част“; „Коштана“; „Јунаци гвозденог пука“, у радионицама Видим њиховим очима, Играмо се мице и зујалице, Чајанка у музеју, док је дневни програм завршаван концертима Музичке школе „Станислав Бинички“, црквеног хора „Бранко“ и дечјег црквеног хора „Бранко“, вокалне групе „Либеро“, градског дечјег хора „Звездице“ и камерног оркестра „Аморосо“.

У оквиру манифестације „Музеји за 10“ посетиоци су поред сталних поставки Музеја, могли да посете и изложбе „Папир говори-Новац Србије и Југославије 1887-1996“; „Прича једног времена-гоблен“ и изложбу дубореза Небојше Јакшића.

„Музеј није баук“

Током трајања недеље музеја, посетиоци су имали прилику да учествују у наградном конкурсу МУЗЕЈ НИЈЕ БАУК. Њихов задатак је био да направе фотографију, видео или напишу кратку причу и представе музеј као место забаве. Добитници награда који су испунили задатак и приказали музеј као место забаве су:

1. Ученице школе страних језика Oxford School Софија, Анђела и Јована
  2. Сестре Александра и Емилија
  3. Јана, ученица петог разреда основне школе “Коста Стаменковић”