ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

СЛАГАЛИЦА

Home / Вести / ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА
ИГРАЈМО СЕ ИГРЕ И ИГАРА

Знамо да је среда дан резервисан за игру. Данашња среда је веома посебна. Данас ће неко први пут у свом животу сести у школску клупу, неко ће се вратити својој старој клупи, неко ће променити школу, некоме је ово последњи пут да седа у школску клупу. Све је то део одрастања, а његов неодвојиви део јесте игра. Играмо се сви и млади и стари, а музеј је ту да нас подсети на важност игре.

Свим школарцима желимо срећан полазак у школу и срећну школску годину и подсећамо вас да након школе увек можете доћи у музеј на партију забаве.

До сада смо описали мноштво друштвених игара, а сада ћемо представити неке које су део сталне понуде нашег музеја. Једна таква игра је игра слагалице.

Састављањем слагалице добија се фотографија предмета који се налази у музеју. а ваш задатак је да склопљени предмет пронађете и сазнате што више о њему када се користио, ко га је правио, од ког је материјала направљен… Имамо слагалице од 4, 6 и 20 .

Дођите да се играмо!