Изложба

Изложба "Блештавило"

Изложба “Блештавило”

У Народном музеју у Лесковцу 07.02.2018.године отворена је ауторска изложба под називом „Блештавило“ магистра ликовне графике и мајстора филиграна Ивана Станковић.
Према речима ауторке пројекта „Блештавило“ Иване Станковић изложба има за циљ афирмацију културног наслеђа Лесковца. Сам пројекат настао је са жељом да накит из богате етнолошке збирке музеја од пафти, наруквица, брошева, украсних игли за тепелук до прстења огрлица, добије своју савремену уметничку интерпретацију.
За овај пројекат је из етнолошке збирке Народног музеја у Лесковцу издвојено је 10 експоната накита који датира из XIX века. Његовим репликама ауторка је дала своје уметничко виђење и поимање. Оваквом презентацијом је показала да код нас још има правих мајстора, данас ретког, филигранског заната који раде ручно и стварају права мала ремек дела.