ВАСПИТНО-ОБРАЗОВНИ ПРОГРАМ „ВРЕМЕНОМ ПЛОВИ, МОДУ УЛОВИ“

Музејска радионице

ВАСПИТНО-ОБРАЗОВНИ ПРОГРАМ „ВРЕМЕНОМ ПЛОВИ, МОДУ УЛОВИ“

Народни музеј у Лесковцу организовао је изложбу „Одело не чини човека али говори о њему – Кићење и облачење у лесковачком крају од праисторије до савременог добa”. У склопу изложбе припремљен је и пропратни васпитно-образовни програм „Временом плови моду улови” који је намењен ученицима нижих разреда основне школе.

Овим путем позивамо учитеље, педагоге, наставнике, да доведу децу и да кроз разговор и различитим едукативним активностима на изложби је упознамо са тим како су се људи облачили и украшавали кроз историју. Свако дете ће  добити илустровану публикацију са задацима која прати изложбу и уз помоћ које ће се деца забављати и откривати како се некада давно израђивала одећа и накит, шта се могло закључити на основу одевања и кићења, како је изгледала једна соба у римској вили, свадба у Лесковачком крају и још других занимљивости.

Програм ће се реализовати сваког дана од 16.05.2022. -30.09.2022. године  у терминима договореним са школама.

Број радионица је ограничен и пријаве су обавезне. Цена програма по ученику је 100 дин.

За време трајања манифестације Музеј за 10, од 16 – 19. 05. учешће се неће наплаћивати.

За пријаве и остале информације можете се обратити:

Александри Стојановић Станковић, музејском педагогу

тел: 0648715474